
Omron Hmi
Price: 15400 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Automation Grade | Automatic |
| Remote Control | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Connectivity Type | Ethernet, USB, Serial |
| Weight | Approx. 600 g |
| Application | Industrial Automation |
| Features | High Resolution Display, Multi-lingual Support, User-friendly Interface |
| Screen Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Phase | Single Phase |
| Processor Type | 32-bit RISC Processor |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Material | ABS Plastic |
| Power | 24V DC |
| Temperature | 0C to 55C |
| Voltage | 24 V DC |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AOBPD5561Q1ZI
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AOBPD5561Q1ZI
Kolkata, West Bengal
Sales Manager
Mr. Nilanjan
Members since
2 Years
Address
160, Jodhpur Garden, Ground Floor, Kolkata, West Bengal, 700045, India
omron plc in Kolkata
Report incorrect details


























