





Omron E2e-x3d1-m1g Proximity Sensor - Application: Industrial Automation
Price: 1359.36 INR / Piece
(1152.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1359.36 INR / Piece
Weight :
80.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Industrial Automation, Conveyor Systems, Packaging Machines |
| Power Rating | 0.8 w |
| Product Type | Proximity Sensor |
| Usage | Non-contact Metal Detection |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 80 Grams (g) |
| Payment Terms | Paypal |
| Supply Ability | 123 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Price | 1152.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 3.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 7.00 cm |
| Pkg Box Length | 11.00 cm |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 134 |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Omron |
| Price Type | fixed |
| MRP | 1359.36 INR |
| Shipping Type | actual |
| Packsize | 1 |
| Weight | 80.00 Gram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AIZPT6243K1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AIZPT6243K1ZC
Gurugram, Haryana
Proprietor
Ms. Dipika Tyagi
Members since
2 Years
Address
Plot No-76, Nittin Vihar, Near Hero Honda Chowk, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details



























