
Omron Cp1e-n60dr-a
Price: 6500.00 INR / Piece
(6500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | DIN Rail or Panel Mountable |
| Color | Grey/Black |
| Feature | Expandable, Compact, Integrated Power Supply |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | Plastic (Flame Retardant) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Efficiency | High |
| IP Rating | IP20 |
| Surface Finish | Matte, Molded Case |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Overheating Protection | Other, Yes (Internal Circuitry Protection) |
| Humidity % | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Product Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Machine Control, Process Control |
| Protection Level | Other, Basic with Panel Mounting |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | AC 100-240V |
| Energy Consumption | 13 VA max. (at 100 to 240 VAC) |
| Output Type | Relay |
| Dimension (L*W*H) | 130 x 90 x 50 mm |
| Weight | Approx. 350 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | 60 I/O points |
| Input Voltage | AC 100-240V |
| Connection Type | Screw Terminal Block |
| Material | Plastic, Metal Components |
| No Of Poles | None (Controller Unit) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON CP1E-N60DR-A |
| Color | Grey/Black |
| Brand Name | OMRON CP1E-N60DR-A |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 50 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Price | 6500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































