
Night Vision Security Camera - High-resolution Optics, Infrared Night Vision Capabilities, Durable Weather-resistant Housing
Price: 1040 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x10x10 cm |
| Resolution | 1080p |
| Sensor | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Weight | 500g |
| Features | Night vision, High resolution, Wide angle, Remote viewing, Easy installation, Durable design, Weatherproof |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Fahrenheit Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Fahrenheit Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
GST NO
33AABFF4603M1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AABFF4603M1ZN
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Rama Krishnan
Address
No:AP-732,, G-Block, 2nd Street, 2nd Floor, 11th Main Road, Anna Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600040, India
night vision camera in Chennai
Report incorrect details





































