
Night Vision Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per requirment
Brand Name :
Megatron Automation
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Surveillance in schools, colleges, and residential buildings |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 120mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Night Vision, High Resolution, Indoor/Outdoor, Long Life, Easy Install |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Depends on product |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
14
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Sales & Marketing Manager
Mr. Guruprasad Patil
Address
4A, 1st Floor, Sagar Corner, Nashik Phata, Mumbai Pune Highway, Kasarwadi, Pune, Maharashtra, 411034, India
dome cameras in Pune
Report incorrect details

































