
Night Vision Cctv Camera By Cctv Security Point
Price: 1250.00 INR / Piece
(1250.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x10x10 cm |
| Resolution | 1080p |
| Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m |
| Power | 12V DC |
| Features | Night vision, HD quality, Easy install, Remote view, Affordable price, Compact design, Durable material |
| Usage | Surveillance purpose |
| Product Type | CCTV Camera |
| Color | White |
| Sensor Type | Other |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Other |
| Special Features | Weather Proof |
| Remote Control | No |
| Application | Indoor, Outdoor, Hotels, Restaurant, School, Cinema Theater, Other, Railway Stations, Airport |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 12 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Madhya Pradesh, All India |
| Moq | 30 |
| Brand Name | CCTV SECURITY POINT |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 1250.00 INR (Approx.) |
| Color | White |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Mop | 30 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 150 |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Pocket friendly rates.
Comes in various features.
Good camera quality.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CCTV SECURITY POINT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CCTV SECURITY POINT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ratlam, Madhya Pradesh
Name
Mr. Deepesh
Address
57/3, Purani Dhan Mandi, Ratlam, Madhya Pradesh, 457001, India
cctv bullet camera in Ratlam
Report incorrect details

































