
Night Vision Cctv Camera - Digital Camera, Outdoor & Indoor Application, High-quality Imaging
Price: 1270.00 INR / Piece
(1270.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x10x10cm |
| Resolution | 1080p |
| Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Features | Night vision, High resolution, Wide angle, Easy installation, Durable casing, Remote viewing, Motion detection |
| Camera Type | Digital Camera |
| Application | Outdoor, Indoor |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Day |
| Delivery Time | 4-7 Days Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | BMC GROUP |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 1270.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BMC GROUP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from BMC GROUP at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr. Rahul
Address
3222, Sma Pearl Apartment, 1st Main, 7th Cross, Nagamma Layout, Kavalbysandra, R.T. Nagar Post, Bengaluru, Karnataka, 560032, India
night vision camera in Bengaluru
Report incorrect details









































