
Night Vision Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Nighttime security and surveillance applications. |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Features | Low light vision, Infrared LEDs, Night vision, Security monitoring, Surveillance |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABDCS4123M1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABDCS4123M1ZC
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Renjith R Nair
Address
FF-30, Omkar Complex, Nr. Valia Crossing, GIDC Estate, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
cctv dome camera in Ankleshwar
Report incorrect details
































