
Night Vision Bullet Camera - 16.5 X 8.6 X 8 Cm | High-quality Image Sensor, 850 Tvl High Resolution, 20 Mtr Ir Range, Ip66 Rated, 0 Lux Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | High-Quality |
| Resolution | 850 TVL |
| Lens | 3.6 mm |
| IR LEDs | 20 |
| IR Range | 20 Mtr |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Consumption | 170mA |
| IP Rating | IP66 |
| Temperature Range | -10 -50 |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Dimensions | 16.5 x 8.6 x 8 cm |
| Usage | Security surveillance at night and in low-light conditions |
| Features | Night Vision, High Resolution, Long Range, IP66 Rated, Easy Install |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features :
Package Dimensions: 16.5 x 8.6 x 8 cm
High-Quality Image Sensor
850 TVL High Resolution
3.6 mm Lens; 0 lux (IR ON)
IR Range of 20 Mtr with 20 IR LEDs
2D-DNR, IP66, AGC, AWB and BLC CE, FCC and RoHS Certified
Power Supply DC 12V
Power Consumption 170mA (145-196mA)
IP Rating IP66
Temperature -10-50
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Build Security Systems Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Build Security Systems Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAHCB3644D1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAHCB3644D1ZY
Delhi, Delhi
Director
Mr Vishal
Address
Plot No-1/2990, Ram Nagar Extension, Shahdara, Delhi, Delhi, 110032, India
cctv bullet camera in Delhi
Report incorrect details








































