
Night Vision Bullet Camera - Infrared Detection, Unique Motion Capturing Sensors, Nighttime Image Clarity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Bullet Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 20m |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x80x50 mm |
| Usage | Outdoor security surveillance, night time monitoring. |
| Compliance | IP66 |
| Features | Night vision, Motion detection, High resolution, Durable casing, Easy installation, Remote monitoring, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R S INFO SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from R S INFO SYSTEMS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
proprietor
Mr. Izat Khan
Address
Office No-C/42, Okhla Industrial Area, Phase-II, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details







































