
Ms Plate - Mild Steel 1000-6000x1000-3000 Mm, 1-50 Mm Thickness | High Strength, Durable, Versatile, Reliable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 1-50 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 1000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Standard | IS 2062 |
| Usage | Fabrication, construction, and manufacturing of various products |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Goyal Steel Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from Goyal Steel Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AASPG4101G1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AASPG4101G1ZZ
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sushil Goyal
Address
Y-176/177, LOHA MANDI, NARIANA, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details

































