
Ms Plate - Superior Quality Mild Steel | Compliant With International Standards, Widely Used In Industrial Sectors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 2-100 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 1500-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Standards | IS, ASTM |
| Usage | Fabrication, construction, and general engineering applications. |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NAVKAR BRIGHT STEEL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from NAVKAR BRIGHT STEEL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAMFM0315N1Z3
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAMFM0315N1Z3
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Hitesh Jain
Address
SHOP NO.2 & 3, INDRAYANINAGAR ROAD, BHOSARI, Pune, Maharashtra, 411026, India
t plates in Pune
Report incorrect details










































