
Ms Plates By Mnc Steel India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 6-50 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 1000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Usage | Construction, fabrication, and general engineering applications. |
| Standard | IS 2062 |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mnc Steel India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Mnc Steel India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
22AAICM5924C1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AAICM5924C1ZT
Raipur, Chhattisgarh
Director
Mr. Chetan Agrawal
Address
Plot No 411, 4th Floor, Samta Shopping Arcade, Samta Colony, Raipur, Chhattisgarh, 492001, India
t plates in Raipur
Report incorrect details







































