
Ms Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Standard | IS |
| Usage | Mechanical and Electrical Industries |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AJAY TUBE COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from AJAY TUBE COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
1985
GST NO
19ACXPJ5036A1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ACXPJ5036A1ZI
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr Sanjay Jaiswal
Address
25, Strand Road, (Marshall House), R No-401, 4th Floor, Kolkata, West Bengal, 711107, India
ms pipe in Kolkata
Report incorrect details

































