
Ms Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Length Range | 6-12m |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS |
| Usage | Water supply, structural support, and various industrial applications |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Versatile, Cost Effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
21
Establishment
1962
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAAFN1109P1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAAFN1109P1Z8
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Kalpesh Nagardas Shah
Address
176, Magazine Street, Darukhanaa, Mazgaon, Reay Road, Mumbai, Maharashtra, 400010, India
ms pipe in Mumbai
Report incorrect details
































