
Ms Pipes - Mild Steel, High-strength, Versatile For Agricultural And Mechanical Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 25-150 mm |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Agricultural, domestic, mechanical applications |
| Features | Durable pipes, Versatile use, High strength, Reliable source, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vikrant Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from Vikrant Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Marketing Manager
Mr. Chetanya Bhatia
Address
1D/7, B P Hardware Chowk, NIT, Faridabad, Haryana, 121001, India
ms pipe in Faridabad
Report incorrect details







































