
Ms Pipes By Chirag Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 25-100 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Structural applications,piping systems,scaffolding and more |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Chirag Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from Chirag Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
1
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Managing Partner
Mr. Jayesh Dolatray Mehta
Address
1st Floor, Sunmoon Building, Laheripura New Road, Above Harilal And Sons, Vadodara, Gujarat, 390001, India
ms pipe in Vadodara
Report incorrect details








































