






Ms Pipe - 15mm To 350mm Width, 0.9mm To 7mm Thickness, Black Surface Treatment | Industrial, Engineering, Steel Grade A Usage
Price: 64900.00 INR / Ton
(55000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
65000.00 INR / Metric Ton
Weight :
5.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | BLACK |
| Surface Treatment | Mill Finish |
| Alloy | MS |
| Usage | INDUSTRIAL, CONSTRUCTION, ENGINEERING, ETC. |
| Product Type | Steel |
| Grade | A |
| Thickness | 0.9MM TO 7MM |
| Length | UPTO 7MTR Meter (m) |
| Width | 15MM TO 350MM Meter (m) |
| Application | INDUSTRIAL, CONSTRUCTION, ENGINEERING, ETC. |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 4-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 80.00 cm |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 80.00 cm |
| Product Unit | 10 Metric Ton |
| Stock Quantity | 505 |
| MRP | 65000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 600.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Brand Name | ALL BRANDS |
| Unit Type | Metric Ton |
| Price Type | fixed |
| Price | 55000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 5.00 Kilogram |
| Shipping Type | free |
| Color | BLACK |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
The commencement of SS TRADING COMPANY, The fastest growing Wholesaler, Supplier and Trading Company for the huge range of Iron and Steel products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
22AEDFS9041J1ZZ
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AEDFS9041J1ZZ
Raipur, Chhattisgarh
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Safdar
Address
C/O Afzal Ansari, Near Masjid, Main Road, Devendar Nagar, Raipur, Chhattisgarh, 492001, India
ms black pipes in Raipur
Report incorrect details








































