
Ms Pipe - Mild Steel Square Section | High Quality, Industrial Application, New Condition
Price: 66000.00 INR / Ton
(66000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connection | Other, Welded |
| Surface Finish | Other, Painted |
| Tolerance | 0.1 mm |
| Product Type | Other, MS Pipe (Mild Steel Pipe) |
| End Protector | Other, Plastic Caps |
| Application | Construction |
| Material | Mild Steel |
| Section Shape | Square |
| Standard | Other, IS 1239, ASTM A106 |
| Technique | Other, ERW (Electric Resistance Welded) |
| Surface Treatment | Other, Oiled, Galvanized |
| Alloy or Not | Non-Alloy |
| Outer Diameter | 21.3 mm to 508 mm |
| Thickness | 1.5 mm to 12 mm |
| Size | Customizable |
| Length | Available up to 12 meters |
| Price | 66000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | FORTRAN STEEL PVT LTD |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 , , Ton/Tons |
| Unit Type | , Ton/Tons |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACF4202A1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACF4202A1ZH
Mumbai, Maharashtra
M.D
Mr Jatin Parekh
Members since
6 Years
Address
B No. 35A, Carnac Siding Road, Sakar Galli, Mumbai, Maharashtra, 400009, India
ms pipe in Mumbai
Report incorrect details











































