
Mobile Loading Conveyor Systems
Price: 200000.00 INR / Pair
(200000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Belt Width | 600-1200mm |
| Length | 3-10m |
| Motor Power | 1-5kW |
| Belt Speed | 0.5-2m/s |
| Usage | Loading and unloading materials |
| Weight Capacity | 500-2000kg |
| Features | Easy use, Fast loading, Safe operation, Durable design, Efficient process |
| Supply Ability | 1-7 Per Day |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Mop | 1 |
| Brand Name | PANTHER TECHNOLOGIES |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Pair/Pairs |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Pair/Pairs |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CMOPP5118A1Z8
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CMOPP5118A1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Nikhilesh Patel
Address
Shed No. 9, Shraddha Industrial Park, S P Ring Road, Near Baroda Express Way, Hathijan, Opp. Shree Harikrupa Industrial Park, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
conveyor systems in Ahmedabad
Report incorrect details


































