
Blue Mobile Lift With Wireless Remote Control
Price: 9000.00 INR / Piece
(9000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
10620.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Equipment Type | Electric Wire Rope Hoist with Wire Less Remote Control |
| Condition | New |
| Lifting Capacity | 300kg Kilograms (kg) |
| Product Type | Mobile Lift |
| Max. Lifting Height | 12 Meter (m) |
| FOB Port | Surat |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | LIFTIT |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 9 |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 25.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Color | Blue |
| Pkg Box Height | 25.00 cm |
| Price | 9000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| MRP | 10620.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Chain Block, Slings, Shackles, Turn Buckles, eye bolts, Electric hoist, pallet trucks, stackers, Hydraulic Jack, Hydraulic bearing puller, Non Asbestos gaskets, Gland packings, GFO, Ceramic Insulations, Devcon putties, Molykote Lubricants, Silicone sealants, Loctite, CRC and WD 40 sprays. Polygrip, Camlocks, safety shoes, helmets, Laser Levelers, temperature meter, Multigas Detector, welding accessories
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
6
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AHQPP2102H1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHQPP2102H1ZJ
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr Yusuf Palitanawalaa
Members since
21 Years
Address
15, Dhamanwala Complex, Opp. Batliboi, Gidc Cross Road, Pandesara, Surat, Gujarat, 394221, India
chain hoist in Surat
Report incorrect details
































