
Mobile Headphone - Premium Quality Design | Excellent Sound, Highly Comfortable Fit
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Connectivity | Bluetooth |
| Weight | Under 100g |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Battery Life | 8 hours |
| Usage | Mobile phone calls and music |
| Features | Great sound, Comfortable fit, Stylish design, Easy usage, Durable build |
Product Overview
Key Features
Features:
Precisely designed
Excellent sound quality
Highly comfortable to wear
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Saieesha Global has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Saieesha Global at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Gaurav
Address
52, Ground Floor, Shayam Nagar, Okhla Phase-3, Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details



























