
Mobile Hdavi Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sparsh
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Angle | 120° |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 50x60mm |
| Usage | Vehicle backup camera, Mobile HDAVI Camera for trailers and RVs |
| Weight | 150g |
| Operating Temperature | -20°C to +70°C |
| IP Rating | IP67 |
| Video Output | HDAVI |
| Features | HD Video, Mobile Use, High Resolution, Reliable Imaging, Durable Design |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACBFS3497E2ZZ
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACBFS3497E2ZZ
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Rakesh Naraniya
Address
110B, Meghdoot Building No 94, Near Modi Tower Opposite Back Side Entry Gate, Nehru Place, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details





















