
Mobile Charging Unit
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal & Plastic |
| Dimensions | 10 x 10 x 2 cm |
| Weight | 1 kg |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.1A |
| Number of Ports | 6 |
| Features | Multiple Ports, Compact Design, Easy Use, Durable Build, Fast Charging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P.O.P. World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from P.O.P. World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vijay Uppal
Address
336, Orchard Road Mall, Royal Palms, Aarey Colony, Goregaon (East), Mumbai, Maharashtra, 400065, India
dc mobile charger in Mumbai
Report incorrect details







































