
Mobile Charger - Universal Compatibility With Fast Charging Technology | Durable Design, Lightweight, Versatile Usage
Price: 70 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | NA |
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 5V |
| Output current | 1A |
| Cable length | 1 meter |
| Color | Black |
| Features | Fast charging, Durable build, Compact design, Universal compatibility |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mohata Mobile Adda has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from Mohata Mobile Adda at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Kaushal Mohata
Address
Shop No.P17, Kalakar Street, Near By Tiwer Brothers Sweets, Kolkata, West Bengal, 700007, India
Report incorrect details






























