
Mobile Charger Cable - Universal Compatibility, Durable Design For Phones, Headphones, Speakers - Affordable Price Range
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, copper |
| Length | 1m |
| Connectors | USB-A, microUSB, USB-C, Lightning |
| Current | 2.4A |
| Voltage | 5V |
| Warranty | 1year |
| Weight | 20g |
| Features | Fast charging, Durable, Multiple devices, Versatile, Affordable |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMSON INTERCONNECT PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from AMSON INTERCONNECT PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCA1302P1ZX
Certification
ISO 9001:2000 Certification from URS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCA1302P1ZX
Delhi, Delhi
Vice President Corporate
Ms. Ritu Anand
Address
1105, 11th Floor, KLJ Tower North, Netaji Subhash Place, Delhi, Delhi, 110034, India
mobile charger cable in Delhi
Report incorrect details








































