
Mobile Charger - Premium Grade Raw Material, Innovative Technology | Superior Quality, Reliable Performance, Customer Satisfaction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Copper |
| Dimensions | 5x3x2 cm |
| Weight | 20g |
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 5V |
| Output current | 1A |
| Cable length | 1m |
| Features | Fast charging, Durable design, Compact size, Wide compatibility, Affordable price, Safe charging |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Techno World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from Techno World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Partner
Mr. Ishkirat Pal Singh
Address
Shop no. 154, Phase- II, Central Arcade DLF, Opposite Sahara Mall, Mehrauli road, Gurugram, Haryana, 122002, India
Report incorrect details





























