
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Dimensions | 8x5x2 cm |
| Weight | 50g |
| Material | Plastic |
| Cable Length | 1m |
| Features | Fast charging, Multiple compatibility, Portable design, Durable build, Easy to use |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Chargers from ENGINEERS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
10
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Suman Paul
Address
141, Canal Street, Behind Shreebhumi-V.I.P. Road Bus Stand, Lake Town, Kolkata, West Bengal, 700048, India
mobile charger in Kolkata
Report incorrect details





























