
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Gayatri Construction
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Dimensions | 40x40x25 mm |
| Weight | 30g |
| Material | ABS plastic |
| Color | White |
| Usage | Charges mobile devices, power banks and other USB-powered gadgets. |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Fast charging, Compact design, Wide compatibility, Durable build, Safe charging |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GAYATRI CONSTRUCTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from GAYATRI CONSTRUCTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
CEO
Mr. Kartik Kar
Address
Shop No-1, Khadija Tower, 3rd Ghelabai Street, Madanpura , Mumbai, Maharashtra, 400068, India
mobile charger in Mumbai
Report incorrect details
































