
Mobile Charger By Mandeep Cable Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | 2.5mm |
| Color | Black |
| Usage | Mobile phone charging |
| Weight | 50g |
| Certification | CE |
| Features | Fast charging, Durable design, Compact size, Safe usage, Power efficient |
Product Overview
Key Features
Features:
High durability
Top-notch quality
Industry standards
Low consumption of power
Sleek design
Shock resistance
Longer service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mandeep Cable Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Mandeep Cable Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
250
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISI MARKED, UL MARKED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Amardeep Singh
Address
A-22, Sector-80, Phase 2, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
mobile phone charger in Noida
Report incorrect details




































