
Mobile Charger - High-quality Plastic Build | Custom Designs And Specifications Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Dimensions | 5x3x2cm |
| Weight | 30g |
| Features | Fast Charging, Portable Design, Durable Build, Compact Size, Wide Compatibility |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BALAJI AUTOMOTIVE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from BALAJI AUTOMOTIVE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bahadurgarh, Haryana
Proprietor
Mr. R. S. Dahiya
Address
2066, M.I.E Part-II, Bahadurgarh, Haryana, 125407, India
mobile charger in Bahadurgarh
Report incorrect details







































