
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Li-ion Polymer |
| Capacity | 1500mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10mm |
| Weight | 25g |
| Operating Temperature | 0-45°C |
| Warranty | 1year |
| Features | Long lasting, High capacity, IC protection, Long life, Safe charging |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LEAD IMPORTER LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from LEAD IMPORTER LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor
Employee Count
250
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bharuch, Gujarat
CEO
Mr. Jayesh B Patel
Address
H.O. A 8/9, Sunvilla Complex, B/H MRF Tyre-Showroom, Dahej By Pass, Bharuch, Gujarat, 392001, India
Report incorrect details





























