
Mobile Batteries - Li-ion, 1000-3000mah Capacity, 3.7v Voltage, 30-50mm Dimensions, 10-30g Weight | 4g Network Usage, Iec 62133 Compliance
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Aeylight
In Stock
Product Specifications
| Chemistry | Li-ion |
| Capacity | Range 1000-3000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | Range 30-50mm |
| Weight | Range 10-30g |
| Usage | Powering mobile devices, 4G network |
| Compliance | IEC 62133 |
| Features | High Capacity, Long Life, 4G Power, Safe, Reliable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
48
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AHDPJ9885G1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AHDPJ9885G1ZW
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Mayank Jain
Address
Building No. 13/11, Shop No. 101 , First Floor, Nine Plaza, W.E.A., Near Tip Top Market, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details









































