
Mobile Antenna - 860-960/1710-1880mhz Frequency Range, 50w Maximum Input Power, 3dbi Gain, 3m Rg174 Cable, Sma Male Connector, 85g Weight
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Frequency Range | 860-960/1710-1880MHz, 824-896/1880-1990MHz |
| VSWR | 2.0 |
| Gain | 3dBi |
| Polarization | Vertical |
| Max Input Power | 50W |
| Impedance | 50Ω |
| Cable Type | RG174 |
| Length | 3M |
| Input Connector | SMA Male |
| Dimensions | 29x90mm |
| Weight | 85g |
| Material | Plastic, Metal |
| Usage | Mobile device connectivity, M2M communication |
| Features | Wideband, Compact design, High gain, Durable, Reliable signal, Easy install |
Product Overview
Key Features
Model : GF-Antena-075 GF-Antenna-075b
Frequency range : 860-960/1710-1880MHZ 824-896/1880-1990MHz
VSWR : a 2.0 a 2.0
Gain : 3dBi 3dBi
Polarization : Vertical Vertical
Maximum input power : 50W 50W
Impedance : 50a 50a
Cable type : RG174 RG174
Length : 3 M 3 M
Input Connector : SMA Male SMA Male
Dimensions of Antenna : I 29A 90mm I 29A 90 mm
Weight : 85g 85g
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Guangdong Foshan Goodfuture Electronics Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Telecommunication Equipment in bulk from Guangdong Foshan Goodfuture Electronics Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
sale manager
Ms. Shirley Zheng
Address
NO. 25, Zhangbian Road, Sanshui Area, Foshan, Guangdong, 528100, China
mobile antenna in Foshan
Report incorrect details
































