
Mobile Antenna - 3dbi Gain, Omni Radiation, Sma Male Connector , -40 To +70â°c Operating Temperature
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Frequency Range | 2400-2483MHz |
| Bandwidth | 83MHz |
| Gain | 3dBi |
| VSWR | 2.0 |
| Polarization | Vertical |
| Max Input Power | 50W |
| Impedance | 50Ω |
| Operating Temperature | -40 to +70°C |
| Connector | SMA Male |
| Cable Length | 3m |
| Cable Type | RG174 |
| Mount | Magnetic |
| Dimensions | 29x100mm |
| Weight | 15g |
| Usage | Wireless communication devices |
| Features | Wideband, Omni-directional, High gain, Durable, Easy install, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Frequency Range : 2400-2483MHz
Band width : 83MHz
Gain : 3dBi
V.S.W.R : a 2.0
Radiation : omni
Polarization Vertical
Maximum Input Power : 50W
Impedance : 50I
Operating Temperature : -40a to+70a
Connector : SMA Male
Cable Length : 3m
Cable Type : RG174
Mount way : Magnetic
Antenna Dimension : I 29A 100mm
Weight : 15g
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Asian innovative electronic(HK) Co.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Telecommunication Equipment in bulk from Asian innovative electronic(HK) Co.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
Name
Amy Huang
Address
null Foshan, Guangdong, China
mobile antenna in Foshan
Report incorrect details



































