
Mobile Adaptors By Advanced Power Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 50x35x25 mm |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Compliance | CE |
| Usage | Mobile device charging, power supply for other small devices |
| Features | Compact size, Easy use, High performance, Low maintenance, Sturdy design, Longer life |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Longer life
Compact size
Easy to use
High performance
Low maintenance
Sturdy design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCED POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ADVANCED POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALGPK8673A1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALGPK8673A1Z3
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sushil Kumar Rai
Address
Office No. G-9/65, Sangam Vihar, Near Shooting Range Road, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details






































