
Mixer Grinder
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Kitchen Appliance |
| Dominant Color | White |
| Motor Power | 500-750W |
| Number of Jars | 3 |
| Jar Material | Stainless Steel |
| Body Material | ABS Plastic |
| Voltage | 220-240V |
| Speed Settings | Multiple |
| Dimensions | 25x15x20cm |
| Weight | 4-5kg |
| Safety Features | Overload Protection |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Grinding, blending, juicing various food items. |
| Features | Powerful Motor, Multi-functional, Durable Jars, Easy Cleaning, Space-Saving, Safe Operation |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BPLPK8194Q1ZS
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BPLPK8194Q1ZS
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sanjay Kumar
Address
Godown-8, J- Block, Mela Ram Farm House, Mandoli Road, Delhi, Delhi, 110093, India
mixer grinder in Delhi
Report incorrect details

































