
Mixer Grinder
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Rha
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mixer Grinder |
| Dominant Color | Blue |
| Power | 500-750W |
| Speed Settings | Multiple |
| Jars | Three |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 15x20x30cm |
| Weight | 5kg |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Prepares juices, smoothies and pastes |
| Safety Standards | BIS |
| Features | Easy operation, Quick blending, Durable design, Low maintenance, Portable unit, Long lifespan |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
MARKETING EXECUTIVE
Mr. Rohit Rajpurohit
Address
Gala No. 4, Yadav Compound, Govind Nagar, Gaondevi Road, Near Bombay Bakery, Bhandup West, Mumbai, Maharashtra, 400078, India
mixer grinder in Mumbai
Report incorrect details
































