
Mixer Grinder - Plastic & Metal | 300-500w Motor Power, High Speed, Durable Design, Grey Color, 3 Jars, 1 Year Warranty, Perfect Finishing
Price: 900.00 INR / Piece
(900.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey |
| Type | Mixer Grinder |
| Material | Plastic & Metal |
| Power | 300 W - 500 W Watt (w) |
| Voltage | 300 W - 500 W Watt (w) |
| Speed Mode | High |
| Motor Power | 300 W - 500 W Watt (W) |
| Container Material | Plastic |
| No. of Jar | 3 |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As Per Industrial Standard |
| Main Domestic Market | Delhi |
| Brand Name | Keen India Solutions |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Grey |
| Price Type | fixed |
| Moq | 2 |
| Returnable | No |
| Price | 900.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Quality : Very Good
Power Source : Electric
Finishing : Perfect
Attribute : Durable
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Keen India Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from Keen India Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAVFK2325B1ZH
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAVFK2325B1ZH
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Amar Gupta
Address
RZ 99, Near Shitla Mandir, Dabri Village New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details
































