
Allianz Mixer Grinder
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mixer Grinder |
| Dominant Color | White |
| Power | 750W |
| Speed Settings | 3+ |
| Material | Stainless Steel |
| Jar Capacity | 1.5L |
| Dimensions | 30x20x25 cm |
| Weight | 5kg |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Grinding spices,mixing batters, and making smoothies for home use. |
| Features | Efficient grinding, Durable build, Easy operation, Versatile use, Safe design |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Allianz Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from Allianz Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Javed Akhtar
Address
Plot No. C-36, Opp. Shane-E-Fiza Apartment, Koh-E-Fiza, Near VIP Road, Bhopal, Madhya Pradesh, 462001, India
commercial mixer grinder in Bhopal
Report incorrect details

































