
Mill Liner Plate - Moulded Rubber, Customized Sizes & Shapes, Black Color | Industrial Application For Mining And Minerals
Price: 5310.00 INR / Piece
(4500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
4500.00 INR / Piece
Weight :
2.00 Kilogram
1 Pack Contains :
100
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Usage & Applications | Industrial |
| Product Type | Mill Liners |
| Material | Rubber |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Packaging Details | Standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 2.00 Kilogram |
| MRP | 4500.00 INR |
| Packsize | 100 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Price | 4500.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Color | Black |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 5.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | RABBIT |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Moulded Rubber Products
Category:
*Mill Liner plate
Specification/Additional Details
*Shape : Round/Customize
*Material : Rubber
*Size : Customize
*Color : black
*Brand : Rabbit
*Application Industry : Mining, ceramic and minerals
Company Details
Incorporated in the year 2007, we are the noteworthy Manufacturer and Supplier of an enhanced quality Rubber Lagging Pulley, Ceramic Lagging Pulley, Conveyor Belt Cleaner, Wear Resistant Liner, Rubber Fender, Rubber Lined Product, etc.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
35
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24ACEPT3311K1ZP
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACEPT3311K1ZP
Vadodara, Gujarat
Chief executive officer
Mr Jayesh Shah
Address
Nayakpura Estate, Opp. New Timber Market, Near Soma Talav Chokdi, Pratap Nagar-Dabhoi Road, Vadodara, Gujarat, 390025, India
mill liners in Vadodara
Report incorrect details


























