




Rubber Milking Liner - Color: Black
Price: 472.00 INR / Number
(400.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
472.00 INR / Number
Weight :
130.00 Gram
1 Pack Contains :
4
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Length | 300 Millimeter (mm) |
| Hardness | Soft |
| Product Type | Milking Liner |
| Diameter | 25 Millimeter (mm) |
| Feature | Flexible |
| Natural Rubber | Non-toxic NBR Rubber |
| Color | Black |
| Resistance level | High |
| FOB Port | Ahmedabad |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Price | 400.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 10 Number |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 400 |
| Mop | 10 |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Height | 2.00 in |
| Packsize | 4 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | PRI Milking Liner |
| Moq | 10 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 2.00 in |
| MRP | 472.00 INR |
| Pkg Box Length | 27.00 in |
| Color | Black |
| Weight | 130.00 Gram |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
When our company was founded 52 years ago, our vision was to introduce innovative and quality products in the marketplace. And, by constantly investing in advanced resources, we are seeing our vision through. To maintain high standards at work, we continuously motivate ourselves to come up with a range of EPDM Sections, Rubber Profiles, Plastic Injection Moulded Products and more, of unflagging quality in the specifications provided by our clients. As a result, we can always fulfil their requirements without compromising on their quality.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1970
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ALQPG6794C2ZU
Payment Mode
Letter of Credit at Sight (Sight L/C)
Certification
ISO 9001 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ALQPG6794C2ZU
Ahmedabad, Gujarat
Marketing
Mr. Tarak
Members since
17 Years
Address
PLOT NO - 82/4, SHED NO - K1-8, GIDC VATVA, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
rubber liner in Ahmedabad
Report incorrect details


























