
Milk Processing Plant
Price: 65400.00 INR
(65400.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
65400.00 INR / Piece
Weight :
4.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 5000 L |
| Power | 200 kW |
| Dimensions | 10x5x3 m |
| Weight | 10000 kg |
| Usage | Milk processing, ghee, cream, custard production |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | High Output, Durable Design, Precise Control, Easy Operation, Long Lifespan |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Price | 65400.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | SURYA LACTOTIPS |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Weight | 4.00 Tonne |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| MRP | 65400.00 INR |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
18
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ADFPC0796D1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ADFPC0796D1ZR
Agra, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Bhanu Pratap Chauhan
Address
23, Dev Nagar, Bye Pass Road, Agra, Uttar Pradesh, 282005, India
milk processing plant in Agra
Report incorrect details


































