
Milk Processing Plant 12, Frequency: 50 Hz
Price: 350000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Milk Plant |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 12 L/hr |
| Dimensions | 2x1x1 m |
| Power | 3 kW |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Processes milk for dairy farms, small scale industries |
| Features | Milk processing, High efficiency, Automated system, Durable design, Easy operation, Safe handling, Cost effective, Clean design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DAIRYWELL ENGINEERING INDIA PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dairy Products Machinery in bulk from DAIRYWELL ENGINEERING INDIA PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
50
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAGCD7992R1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGCD7992R1ZJ
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Santosh Mahangade
Address
No. T68, MIDC Bhosari, Pune, Maharashtra, 411026, India
milk processing plant in Pune
Report incorrect details
































