
Milk Powder Packaging Machine
Price Trend: 300000.00 - 1600000.00 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 150x100x200 cm |
| Power | 380V/50Hz |
| Weight | 500 kg |
| Capacity | 100 bags/min |
| Packaging Type | Sachet |
| Control System | PLC |
| Features | High Speed, High Accuracy, Easy Operation, Low Maintenance, Affordable Price, Durable Design |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Fabricator, Producer
Employee Count
35
Establishment
1996
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AACFT3118L1Z4
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque, Letter of Credit (L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AACFT3118L1Z4
Hyderabad, Telangana
CEO
Mr Siva Kumar D
Address
Plot no 61, Phase IV, IDA Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
milk powder packing machine in Hyderabad
Report incorrect details









































