
Milk Powder - Skimmed Milk, 365 Kcal Energy Per 100 Ml, 0 G Added Sugar
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Ingredients | Skimmed Milk |
| Packaging | Pouch |
| Weight | 1 kg |
| Energy | 365 kcal/100ml |
| Fat | 34 g/100ml |
| Protein | 1 g/100ml |
| Carbohydrates | 55 g/100ml |
| Features | High protein, Instant mix, Nutritious, Skimmed milk, Long shelf life, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Specification
INGREDIENTS : Skimmed Milk
NUTRITIONAL INFORMATION Per 100 ml (Approx.)
Energy : 365.0 kcal
Fat : 34.0 g
Protein : 1.0 g
Carbohydrates : 55.0 g
Added Sugar : 0.0 g
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Malganga Dairy farm has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dairy Products in bulk from Malganga Dairy farm at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahilyanagar, Maharashtra
Branch Manager
Mr. Raju Arun Lokare
Address
Nighoj, Tal. Parner, Dist. Ahilyanagar, Maharashtra, 414306, India
Report incorrect details
































