
Milk Packing Machine By Unique Packaging Machines
Price: 437780.00 INR
(371000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
482300.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | Customizable |
| Capacity | Variable |
| Power | 3-Phase |
| Voltage | 220/440V |
| Weight | Heavy Duty |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Automatic Packing, High Speed, Durable Design, Easy Operation, Efficient Process, Reliable Machine, Cost Effective, Versatile Use |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 482300.00 INR |
| Pkg Box Height | 38.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 29.00 cm |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Weight | 100.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | free |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | uPack |
| Price | 371000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNIQUE PACKAGING MACHINES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from UNIQUE PACKAGING MACHINES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08AMSPG1975C1ZW
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AMSPG1975C1ZW
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Ashok
Members since
11 Years
Address
24A, 24B, Main Khatu Shyam Ji Road, Kalyan Nagar, Road No 5, VKI Area, Sikar Road, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
Report incorrect details









































