
Fully Automatic Milk Filling Machine - Capacity: 500-1000 Bottles Per Hour Pcs/hr
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Feeding System | Automatic Feeding |
| Function Type | Mixing Other, Filling |
| Speed Mode | other, Adjustable |
| Machine Type | Liquid Filling Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Features | Low Maintenance |
| Power Source | Electric |
| Product Type | Filling Machine |
| General Use | Milk Filling |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 500-1000 bottles per hour Pcs/hr |
| Weight (kg) | 300 kg Kilograms (kg) |
| Product Shape | Other |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 220-240V Volt (v) |
| Power | 3 kW Watt (w) |
| Feature | Precise Filling, Other |
| Color | Other, Silver |
| Warranty | 1 Year |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
19
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AHXPP1355K1ZS
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHXPP1355K1ZS
Anand, Gujarat
Proprietor
Mr Paresh S. Prajapati
Members since
5 Years
Address
Zone: E-3, Shed No.: C1/309, Opp. Old Telephone Exchange, Vitthal Udyognagar, Anand, Gujarat, 388121, India
milk filling machine in Anand
Report incorrect details







































