
Milk Packing Machine 5, Capacity: 2000 Pouch/hour
Price: 150000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packaging Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 1000 bags/hour |
| Weight | 200 kg |
| Usage | Packaging milk into pouches or sachets, suitable for various milk types and volumes. |
| Certification | CE |
| Features | Milk packaging, Automatic operation, High efficiency, Easy cleaning, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ROYAL POUCH PACKING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from ROYAL POUCH PACKING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1997
Working Days
Monday To Monday
GST NO
06CAIPR2369K1Z7
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06CAIPR2369K1Z7
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr Rajan Rajput
Members since
10 Years
Address
87XF+X9W, Saroorpur Industrial Area, Sector 53, Faridabad, Haryana, 121005, India
Packaging Machine in Faridabad
Report incorrect details






















