
Leo Router
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 230V |
| Current | 2.8A |
| Color | Green |
| Type | Wood Router |
| Material | Metal, Plastic |
| Usage | Woodworking tasks, such as trimming, shaping, and routing wood. |
| Weight | Range 2-5kg |
| Features | Easy use, Reliable tool, Handy router, Compatible device, Market price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SH POWER TOOLS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Machinery & Parts in bulk from SH POWER TOOLS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Hammad Khan
Address
116, Gali Bandookwali, Ajmeri Gate, Delhi, Delhi, 110006, India
router in Delhi
Report incorrect details







































